Kurzy, přednášky, degustace

Kontakt s lidmi, prezentace, popularizace či vtahování do příběhů je, kromě focení, mým denním chlebem. Proto připravuji řadu fotografických kurzů a seminářů, cestovatelských přednášek, diashow či degustací. Z mých afrických cest vznikly také populární programy pro dětské kolektivy.

Kurzy

90% toho, co s foťákem a fotkami umím je "vinen" tento skvělý lektor. Super byla jeho večerní přednáška focení Prahy a live focení. Trpělivost a příjemný lektorský projev. Doporučuji. Jsem přesvědčený, že nikdo nebude zklamán.
Václav Volf

Individuální fotografické kurzy a konzultace

Každý z nás potřebuje pro posunutí svého focení něco jiného. Někdo nechápe clonu a čas, ale jiný jen potřebuje trénovat “koukání” kolem sebe a pilovat kompozici. Někomu pomohou diskuze   
nad jeho pracemi a jiný přitom vůbec netuší co s novým fotoaparátem, který dostal k Vánocům.

 • individuální lekce se zaměřují přímo na Vaši potřebu a Vaše očekávání

 • neztrácíte čas a peníze posloucháním věcí, které už znáte

 • kurzy mohou být jak teoretické, tak praktické

 • probíhají v terénu či v prostorách na Praze 4 či Praze 1

Objednávejte, informujte se či darujte individuální kurz jako dárek!

Cena 580,- na hodinu (minimální rozsah jsou 3 hodiny) v případě opakovaných setkání či dlouhodobější  spolupráce 5 - 10% sleva

Jakuba jsem požádala o pomoc s přípravou na talentové zkoušky mé dcery na střední školu s fotografickým zaměřením. Zadáním bylo portfolio fotografií na několik zadaných témat a vlastní autorský soubor. Spolupráce zahrnovala jak teoretickou část, tak focení v praxi včetně zhodnocení pořízených fotografií. Oceňuji i možnost konzultace domácích prací. Děkuji za velice vstřícný, milý a profesionální přístup. Za nekonečnou trpělivost a cenné rady. Jsem přesvědčena, že vynikající výsledek talentové zkoušky je z velké míry Jakubovou zásluhou. A protože dceru v průběhu studia čeká mnoho dílčích zkoušek, věřím, že se neviděli naposledy. Dosud s Jakubem konzultujeme i nákup vhodné fototechniky, vždy pomůže a dobře poradí.
Petra T.

Kurzy pro malé skupiny

Také v kurzech pro malé skupiny akcentuji individuální přístup. Důležitá je pro mě nejen stránka předávání informací, ale i diskuze nad vzniklými díly a praktická práce konzultace.

 • maximální počet účastníků na jednom vypsaném kurzu je 8

 • kurzy probíhají v plně vybavené učebně autoškoly VTcentrum11 ve vestibulu metra “C” Opatov.

 • v případě nepříznivé situace se teoretické kurzy přesouvají do on-line prostředí

Foťák přítel člověka!       3. 2. 2021 18.30 - 21.00.                   cena : 650,-

Nalezli jste pod stromečkem první fotoaparát (zrcadlovka, bezzrcadlovka) a nevíte jak na něj?
Netušíte k čemu je tolik výměnných objektivů a kolik jich skutečně potřebujete?
Děsí vás množství tlačítek a rolerů?

 • základní vysvětlení činitelů, kteří ovlivňují vaši fotografii a jak je ovlivníte vy
 • seznámení se základními funkcemi a režimy fotoaparátů, který z režimů je k čemu vhodný
 • ohniskové vzdálenosti a světelnosti objektivu v lidské řeči

Vostrý fotky…          10. 2. 2021 18.30 - 21.00.                       cena : 650,-

Už jste to tolikrát slyšeli, ale stále je to pro vás španělská vesnice? Že nevíte, co myslím? No přeci clonu, čas, ISO a podobně.

 • vysvětlení pojmů, jejich závislosti, a to včetně praktických ukázek a trénování
 • živě vám ukážu, jak se mění fotka při změně jakéhokoliv parametru a co to v praxi dělá
Jeho krásné fotky byly inspirací. Byla jsem úplný amatér. Zasvěcení do tajů krásných obrázků bylo velmi poutavé. Už nefotím metodou pokus-omyl. Kubo, děkuji a těším se na další tvoje kurzy.
Jitka Koutná
Kuba mi velice pomohl, když jsem se hlásila na střední školu. Prošel se mnou všechny základní prvky fotografie, díky kterým dnes fotím mnohem lépe. Srozumitelně mi vše vysvětlil i poradil s mými pracemi, ukázal, jak by mohly být moje fotky kompozičně a esteticky lepší a pomohl mi s pochopením témat k přijímacím talentovým zkouškám. Jsem ráda, že jsem toto řešila právě s ním. Je vidět, že se Kuba umí v tomto oboru pohybovat.
Veronika, studentka oboru fotografie

Přednášky

Z mnoha svých cest připravuji také cestopisná povídání a promítání, programy pro školy či krátká diashow pro různé příležitosti.

Témata promítání

Namibie a Botswana

Povídání o poslední expedici z Namibské pouště, přes národní park Etosha do největšího ráje zvířat - do delty Okavanga. Přes 5000km se stany na střeše a množstvím zážitků i skvělých fotek.

Objednat promítání

Island - na vrchol i do hlubiny sopky

Ostrov ohně a ledu přitahuje pozornost mnoha cestovatelů. Povídání s fotkami o cestě mezi vodopády, gejzíry a sopkami. Kromě poznávání a řady výšlapů, třeba na vrchol Hekly, jsme se dostali i hluboko pod zem. Do samého nitra sopky.

Objednat promítání

Pobaltí  - pohádkové země zkoušené historií

Diashow z cesty po Litvě. Lotyšsku a Estonsku. Překrásná příroda, historická města a báječní lidé. To je ideální kombinace ingrediencí pro zajímavé povídání.

Objednat promítání

Týdny pod jižním křížem

Diashow sestavená ze zážitků mnoha cest do oblasti jižní Afriky. Národní parky, lidé, pouště a historky z Namibie, Botswany, Lesotha či JAR.

Objednat promítání

Skotsko s chutí skotské

Diashow o království keltů, jezer, ovcí, hradů a whisky. Výběr z mnoha cest na sever britských ostropvů s řadou osobních příběhů a zajímavostmi místa. Součástí je také degustace skotské whisky a základní seznámení s touto živou vodou. (pořad je možné objednávat i bez degustace)

Objednat promítání

Kanada - Quebeck a Ontario

Cesta po dvou krásných kanadských provinciích, která přinesla řadu fotek a zážitků. O oboje se s vámi podělím na své diashow z této cesty

Objednat promítání

Irsko - zelená slza Keltů

Ostrov s rozeklaným pobřežím, horami a nekonečnými pastvinami, který zní muzikou a voní whiskey. Diashow o cestě Irskem a o příbězích, které přinesla (pořad je možné objednat také s degustací irské whiskey)

Objednat promítání

V zimě za polárním kruhem

Povídání o zimních cestách s obytným autem za polární kruh do oblasti Lofot a Laponska. Nástrahy i neopakovatelná krása. Nekonečné noci i kouzlo polární záře.

Objednat promítání

Individuální povídání

Individuální povídání na míru z mých cest či z oblasti focení. Kurzy a přednášky.

Objednat povídání

Degustace

Svět whisky s sebou kromě nejrozmanitějších chutí přináší také spousty nádherných příběhů. Od těch, které vypráví o původu samotného nápoje, přes příběhy lidí pracujících v palírnách až po příběhy, které se možná ani nestaly a jsou spíše legendami, ale je zábava si je u sklenky dobré whisky připomenout. Pojďte si některé z nich poslechnout a vyberte si whisky, které při tom budeme ochutnávat.

Kurzy, přednášky a degustace prosím objednávejte

na telefonním čísle

+420 604 738 428

na emailu

jakub@jakubmoravec.cz

nebo vyplněním formuláře

Vyberte prosím téma, o které máte zájem. Je možné zvolit více možností.
 • Individuální kurz a konzultace
 • Kurz Foťák přítel člověka! 3. 2. 2021
 • Kurz Vostrý fotky… 10. 2. 2021
 • Přednáška Namibie a Botswna
 • Přednáška Island - na vrchol i do hlubiny sopky
 • Přednáška Pobaltí - pohádkové země zkoušené historií
 • Přednáška Týdny pod jižním křížem
 • Přednáška Skotsko s chutí skotské
 • Přednáška Irsko - zelená slza Keltů
 • Přednáška Kanada - Quebeck a Ontírio
 • Přednáška V zimě za polárním kruhem
 • Degustace
Do poznámky prosím připište případné poždavky.