EXPEDICE AFRIKA 2013

Měsíční, 7500 km dlouhá cesta po JAR, Namibii, Botswaně a Zimbabwe s množstvím silných i náročných zážitků. Nádherné země, báječní lidé, nejsušší rok za poslední periodu, požáry i nečekaně velké mrazy v pouštích. Nádhera střídala extrém a extrém střídal nádheru.To vše za mediální podpory Country rádia.

Vyrazili jsme sedm statečných s dvěma vozy Toyota Hilux a stany na střeše. Začátek v Kapském městě a pak na sever do Kalahari. Přímorožčí park, stejně jako ostatní později, trpěl velkými úbytky zvířat a i proto se nám nepodařilo zahlédnou vysněné lvy s černou hřívou. K pobřeží do pouště Namib, kde jsme zapadli v písku až po “břicho” vozu a treky v červených dunách. Taktéž všudepřítomný písečný prach. Pobřežní část Namibie kolem Swakopmundu a Cape Cross s výskytem jedinečné a vzácné květiny welwitchie. Ta nejstarší se blížila dvěma tisícům let. Následně jsme zamířili do rozsáhlé pánve NP Etosha, do Caprivi strip a následoval velmi očekávaný park Chobe. Tato říční oblast s množstvím slonů, hrochů, krokodýlů a ptactva nás na chvíli vytrhla z věčného pobytu v prachu a přichystala nám překrásné africké scenérie. Ty ještě doplnily fascinující Viktoriiny vodopády. Vrcholem byl zážitek v rezervaci Hwange, která byla celkově vyprahlá a prázdná, ale kde se nám poštěstilo nalézt několik hodujících lvů. Celkově byla tato cesta velmi rozmanitá a plná neopakovatelných zážitků a situací.

Z této cesty je připravené multimediální (hudba, filmové skeče, fotky a povídání) diashow. Kontaktujte mě a zažijte i Vy naše dobrodružství!

Koukněte na pdf expediční stránky z webu Country rádia: expedice na countryradiu či si poslechněte mp3 upoutávku: AFRIKA

Tisk fotek na plátno nebo kapa deskuu

Líbí se vám některá z ých fotografií? Chcete, aby zdobila váš domov, kancelář, recepci? Nabízím dekorativní tisk fotografií z mých cest na plátno, nebo kapa desku.