Cesty bydlíkem

Velkou láskou a koníčkem se stal v posledních 15 letech také caravaning. Svobodný styl cestování vycházející z “expedičních” tradic a umožňující další rozměry poznávání. Je výbornou alternativou a doplňkem dalších stylů cestování. V roce 2022 vznikl na facebooku malý "deníček" cest a tipů, kdy se zájemci a sledující mohou toulat s námi. Zajímavější a obsáhlejší texty jsou k mání i zde na webu. O mnoha cestách také již několik let píši do časopisu Camping, Cars & Caravans, kde jsem kmenovým členem redakce. 

Želiv

Želiv

Na soutoku Želivky a Trnávky před skoro devíti sty lety založili klášter. Jeho historie je otiskem naší historie a jeho okolí je jednou z perel Čech. Členitou krajinou prostupuje několik vodních nádrží, které oblast doplňují množstvím památek technických. Prostě ideální místo na podzimní cesty bydlíkem.

Region Broumovsko

Region Broumovsko

Přírodní scenérie se skalními městy přirozeně propojené se skvosty architektury a dozvuky historie. Výběžek českých zemí, který je odevšad “stranou”, ale stojí za návštěvu, protože vás očaruje. To je Broumovsko, které v nadcházejícím podzimu je ještě krásnější než v létě. My to tam milujeme a určitě doporučujeme k výjezdu!

České středohoří

České středohoří

Část Českého středohoří na pravém břehu Labe nabízí nádhernou krajinu, zapadlé vesnice i množství výletů a turistických cílů.

Cinque Terre

Cinque Terre

Cinque Terre je skalnatá pobřežní oblast na Italské riviéře, respektive v její východní části. Tento malebný kout tvoří primárně pět překrásně malebných, terasovitě vystavěných, vesniček nad Ligurským mořem. V roce 1997 se stala součástí světového kulturního dědictví UNESCO a o dva roky později se dočkala ochrany i formou národního parku. Cinque Terre zahrnuje obce Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare (směrem od východu k západu). Vesničky propojuje železniční trať i lodní doprava. V kopcích nad nimi vede nespočet turistických tras s nádhernými výhledy a každá z vesnic vás pohostí skvělou kuchyní, vínem či drinky.

Vyšší Brod

Vyšší Brod

Vyšší Brod je vyhledáván především vodáky, kteří zde začínají svou plavbu po Vltavě, ale na své si přijdou i pěší a cyklisté. Z dob vodáckých si pamatuji velký kemp Pod Hrází, který využívají hojně i karavanisté. My jsem hledali na páteční večer klidnější místo, a tak jsme zvolili parkoviště nedaleko kláštera (mimo jiné i v aplikaci park4night) - 48.6210519N, 14.3091775E

Saské Švýcarsko

Saské Švýcarsko

Saské Švýcarsko je překrásná oblast hned za našimi hranicemi. Množství parkovišť pro obytná auta, stellplatzů a kempů. Skutečně kam se člověk podívá. Krásné stání pod pevností Königstein či malebný kemp v údolí Křinice nad Bad Schandau jsou jen "bonbónky".

Medník, Posázavská stezka, Pikovice.

Medník, Posázavská stezka, Pikovice.

Medník, Posázavská stezka, Pikovice... Pojmy, které jsou známé a lákají už od prapočátků turistiky a trampingu.

Kutnohorsko

Kutnohorsko

Další víkend z velké části se sluncem. Tentokrát tedy dost větrný, ale i tak vyvedený.

Milešovka

Milešovka

Milešovka (837 m.n.m.) je nejvyšší horou Českého středohoří. Jmenuje se podle nedaleké obce Milešov, kde je nepřístupný zámek vzniklý na místě gotické tvrze.

Neratov (Bärnwald)

Neratov (Bärnwald)

Jedním z neuvěřitelných míst u nás je malá vesnice na hranicích v klínu Orlických hor. Místo, kde se dějí zázraky v každodenním životě. Kostel s prosklenou střechou, který nikdy nezavírá, srdce na dlani v mnoha zde probíhajících projektech a skvělé pivo z místního pivovaru.