EXPEDITION MOREMI 2018

Výprava do jedné z největších divočin do rezervace Moremi v severní Botswaně.

Botswana patří jmezi nejstabilnější země v Africe. Svou demokracii buduje již 52 let a v mnoha ohledech je n tom lépe, než Česká republika. Velmi cenný je i její přístup k ochraně přírodního dědictví a ekologii. Plocha národních parků na severu země stále roste a do zachování původních ekosystémů jdou velké peníze z těžby diamantů. Botswana má na svém území dvě z nejcenějších ploch a těmi jsou poušť Kalahari a hlavně delta Okavanga s rezervacemi Moremi a Chobe. To jsou poslední ráje přírody na celé planetě a mají globální význam. A právě tam vyrazila v řijnu 2018 našěe výprava.

Oblast mezi Okavangem a řekou Chobe je málo dostupná a turisty opomíjená oblast divočiny. V období dešťů je zde jedna z největších koncentrací savců na planetě, ale oblast je v té době neprůjezdná. Proto jsme zvolil vrcholné období sucha, ale i tak byly cesty dost složité. Vše bylo vynahrazeno nádhernými scenériemi a velkým množstvím zvířat.

Tisk fotek na plátno nebo kapa desku

Líbí se vám některá z ých fotografií? Chcete, aby zdobila váš domov, kancelář, recepci? Nabízím dekorativní tisk fotografií z mých cest na plátno, nebo kapa desku.